sloganfot2

Lata 1980-1991

Szkoła

Kompleks szkolny na osiedlu Zachód

Centrala

Centrala telefoniczna przy ul. Szczecińskiej

Lata 1991-1993

Terminal I

Terminal I Miedzynarodowego Portu Lotniczego Praga-Ruzyne

Lata 2000-2003

Budynki

Budynki mieszkalno usługowe przy ul. Wyszyńskiego

RONDO

Centrum handlowo-usługowe 'RONDO'

Lata 1991-2000

referencje

Pod nazwą Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "PRojekt" Piotr Różański rozpocząłem swoją działalność gospodarczą w listopadzie 2003 r. Ta jednoosobowa firma powstała w odpowiedzi na moje spostrzeżenia, które krystalizowały się przez okres mojej trzydziestoletniej praktyki zawodowej w budownictwie. Przez cały okres mojej pracy na różnych stanowiskach, od inżyniera budowy zaczynając poprzez kierownika budowy, kierownika kontraktu, inspektora nadzoru czy wreszcie prezesa firmy produkcyjnej miałem możliwość konfrontacji mojej zdobytej wiedzy z rzeczywistością. Zmiany jakie zaszły po roku 1989 w naszym kraju, ujawniły wiele zaniedbań i braków w tej dziedzinie. To właśnie spowodowało, że pojawiła się u mnie chęć sprawdzenia w nowej roli. Coraz większe zapotrzebowanie rynku na usługi budowlane powodowała wzrost zapotrzebowania usług w zakresie nadzorów budowlanych obejmujących inwestorstwo zastępcze, kierowanie robotami budowlanymi czy też doradztwo techniczne. Zmian przepisów Prawa budowlanego spowodowały coraz większe zapotrzebowanie na usługi projektowe, różnego rodzaju opinii i ekspertyz technicznych czy też wszelkiego rodzaju usługi kosztorysowe.

Uzupełnieniem prowadzonej działalności budowlanej, jako realizacja mojej drugiej pasji, są usługi informatyczne oraz komputerowe w zakresie doradztwa i pomocy technicznej.

Trochę historii

Decyzja o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej zapadła po trzydziestoletnim doświadczeniu zawodowym, które miałem możliwość zdobywać w kilku znaczących firmach budowlanych na wielu prestiżowych budowach. Swoje praktykę zawodową rozpocząłem w roku 1980 w Stargardzie Szczecińskim pod egidą Stargardzkiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego, którego byłem stypendystą. W kartotece obiektów znajdują się:

  • Szereg budynków mieszkalnych (roboty konstrukcyjno-montażowe) na stargardzkich osiedlach mieszkaniowych jak: Zachód, Chopina, Letnie czy Pyrzyckie (jako kierownik robót i z-ca kierownika budowy odpowiedzialny za stany surowe);
  • Budynek Poczty i Telekomunikacji na ul. Szczecińskiej (jako kierownik budowy);
  • Hala Sportowa "Błękitnych" na ulicy Pierwszej Brygady (jako kierownik budowy);
  • Kompleks dydaktyczny i żywieniowy Szkoły Podstawowej nr 13 na Osiedlu Zachód (jako kierownik budowy);
  • Jako ostatnią moją budową pod egidą St.P.B.O. było rozpoczęcie realizacji budowy szpitala ginekologicznego wraz z infrastrukturą przy ulicy Niepodległości, która to budowa w okresie późniejszym, decyzją inwestora została przerwana.

W latach 1990 - 1993 swoje doświadczenie zdobywałem w Kanadzie przy remontach i restauracji zabytków oraz w Czechosłowacji i Niemczech na budowach takich jak Międzynarodowy Port Lotniczy w Pradze czy osiedle mieszkaniowe w Berlinie realizowanych pod egidą kieleckiego EXBUD-u. Ponadto pobyt w Kanadzie i Niemczech pozwolił uzupełnić moją wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie poznania nowych technologii robót remontowych, wykończeniowych oraz nowatorskich rozwiązań technologicznych w budownictwie.

Lata 1993-2000 to okres w którym miałem możliwość realizowania się w usługach dla budownictwa: - na przełomie 1993-1994 przy uruchomieniu produkcji w jednej z pierwszych firm, w naszym województwie, zajmującą się produkcją stolarki okiennej z profili PVC firmy "Kemmorling", - a następnie w latach 1994-2000 przy projekcie organizacji całkowicie nowej firmy pod nazwą "DUROTEX Polska" . Projekt obejmował budowę oddziału produkcyjnego wraz z wyposażeniem całej infrastruktury niezbędnej do uruchomienia produkcji kabin prysznicowych, które w tamtym okresie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Ten okres współpracy z wymagającym partnerem niemieckim firmą "Elektra Beckum - Durotex" pozwolił mi zdobyć doświadczenie menadżerskie, jako że miałem niezaprzeczalny zaszczyt być szefem polskiego oddziału firmy.

Rok 2000 to powrót do bezpośredniego wykonawstwa, tym razem jako dyrektor techniczny w firmie "MARBUD". Z firmą tą miałem możliwość prowadzenia budowy hali sportowo-widowiskowej w Łobzie, prowadzenia budowy zbiorników retencyjnych na wodę pitną dla Stargardzkiego Szpitala Miejskiego, czy budowy nowego cmentarza komunalnego. Ponadto nadzorowałem inwestycje prowadzone w ramach własnych firmy "MARBUD" takie jak Centrum handlowe "RONDO" budynki mieszkalno-usługowe przy ulicy Wyszyńskiego oraz wiele innych inwestycji prowadzonych w Stargardzie, Międzyzdrojach.

Od końca 2003 roku już w ramach prowadzonej swojej działalności nadal ściśle współpracuję z firmą "MARBUD" oraz prowadzę nadzory, kierowanie budowami czy doradztwo techniczne dla osób fizycznych i prawnych.

W okresie prowadzonej działalności nawiązałem szeroką współpracę z kilkoma biurami projektowymi, co umożliwia mi realizowanie się również w działalności projektowej.

W ramach prowadzonej działalności poza wymienionymi wyżej usługami zajmuję się zakładaniem oraz prowadzeniem ksiąg obiektów, wykonywaniem jednorocznych i pięcioletnich przeglądów technicznych oraz nowowprowadzonych obowiązkowych przeglądów dachów o powierzchni przekraczającej 2000m2.

Uprawnienia budowlane w zakresie konstrukcyjno-budowlanym bez ograniczeń posiadam od roku 1982, a od roku 1988 posiadam również uprawnienia projektowe bez ograniczeń w zakresie konstrukcyjno-budowlanym.

kreska Strona Główna kreska O firmie kreska Referencje kreska Kontakt kreska
Wykonanie: Planfirm.pl (c) copyright 2008 by logomin All right reserved.